GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Askfat 7383469
*
nr 738 3469
Askfat
Isbjörn, keramik, höjd: 18, 5
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 januari 2012
kl 17:17:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/1 15:20:45
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: askfat djur djurmotiv isbjörn isbjörnar keramik
-
5309 Askfat
på ställning, 1950-tal. Höjd: 80 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:53
*
Askfat
nr 738 3469
Askfat
Isbjörn, keramik, höjd: 18, 5
Utrop: | 700 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 januari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/1 15:20:45 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: askfat djur djurmotiv isbjörn isbjörnar keramik
-
5309 Askfat
på ställning, 1950-tal. Höjd: 80 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:53